Jo.S(tory)

Jo. S - Her Majesty Independency.

Motorem napędowym do stworzenia marki stała się potrzeba niezależności, wyrażona zarówno w działaniu, jak i formie.

Niezależność to taka cecha, po którą musimy śmiało sięgnąć, bo nikt nie jest w stanie nam jej ofiarować.

Cześć, 

Mam na imię Joanna (Saniewska- Iwan) i stworzyłam Jo.S jako markę, która ma pozwolić kobietom poczuć się pewniej, bardziej unikalnie, ponad chwilowymi stylami i trendami. A przede wszystkim stworzyłam markę, która ma być również dla mnie drzwiami do mojej małej historii o niezależności i wolności.

W Jo.S tradycja Dalekiego Wschodu czerpie garściami ze Skandynawskiego Lagom, a wszystko ponad czasem, jednak z umiłowaniem do formy i jakości.

Kroje są oparte o tradycyjne konstrukcje kimona, haori, yukaty z zachowaniem charakterystycznych cech rękawów i kołnierzy, jednak przechodzą one przez filtr skandynawskiej ideologii Lagom, w której kluczem jest równowaga, unikanie skrajności, umiarkowanie.

Fuzja tych dwóch nurtów pozwoliła stworzyć konstrukcje tradycyjne, jednak naznaczone nowoczesną duszą prostoty, pięknymi naturalnymi materiałami, stonowane a jednocześnie tak bardzo charakterne w fasonie. Dzięki połączeniu Dalekiego Wschodu z Północą mamy się czuć ubrane, wyjątkowe ale nigdy nie przebrane i skrępowane. 

Poszczególne modele mogą być noszone na wiele sposobów, pozwalając jedną część garderoby dostosować do potrzeb chwili i nastroju. W ten sposób nie zamykamy się konstrukcją i definicją ubrania, możemy je kreatywnie dostrajać do nas samych.

Nie uzależniajmy się od trendów. Niech moda będzie naszym narzędziem, nigdy na odwrót. 

Independency is never given, its always taken.

Dziękuję, że tu jesteś.

Joanna

 

O mnie

Mam na imię Joanna i jeśli miałabym określić się jednym słowem powiedziałabym, że jestem ciekawska. Ciekawość jest tym co pcha mnie po świecie, co sprawia, że z chęcią próbuje nowych potraw, uczę się nowych rzeczy i jestem tu gdzie jestem. Ponad wszystko wierzę, że dobro wraca i naszym zadaniem, jako ludzi jest pomagać sobie nawzajem. A dodatkowo po prostu jestem nadaktywna i moje życie płynie w przyspieszonym rytmie serca.

Kolekcja